logo


3-10 Kwietnia 2016 Włochy w Pigułce – 8 dni – 1450 zł

WŁOCHY W PIGUŁCE

Padwa – Rzym – Watykan – Pompeje – Asyż – Monte – Wenecja
3.04 – 10.04. 2016

Wyjazd z : Głogowa – Lubina – Legnicy


Harmonogram:
dzień 1 – 3.04 ndz:
22.00 wyjazd z Polski w kierunku Włoch. Przejazd przez Czechy i Austrię.
dzień 2 – 4.04 pn:
Ok. 14.00 0rzyjazd do PADWY. W Padwie nawiedzimy romańsko-gotycką bazylikę św. Antoniego bogatym wyposażeniem wnętrza (m.in. renesansowy grób św. Antoniego), potem krótki spacer po starówce. Przejazd na obiadokolację oraz nocleg.
dzień 3 – 5.04 pn:
Śniadanie. Przejazd do Asyżu (Stra-Assisi 5h jazdy) – miasta św. Franciszka. Zwiedzanie Bazyliki Matki Boskiej Anielskiej ze słynną Porcjunkuli i ogrodem różanym w Santa Maria Degli Agnelli, Bazyliki św. Franciszka i kościoła św. Klary. Przejazd do hotelu w okolicach Rzymu (Fjuggi T.; 3,5 h jazdy), obiadokolacja i nocleg.
dzień 4 – 6.05 wt:
Śniadanie. Po śniadaniu przejazd do Rzymu. Zwiedzanie: Bazylika Św. Jana na Lateranie z relikwiami świętych Piotra i Pawła, Święte Schody. Przejście do Coloseum (z zewnątrz), Łuk Konstantyna, Forum Romanum, Forum Trajana, Kapitol, pl. Wenecki: Powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg. (Fjuggi T).
dzień 5 – 7.04 śr:
Śniadanie. Po śniadaniu przejazd do Watykanu na audiencję generalną (przy pobycie Ojca Świętego w Watykanie). Dalsze zwiedzanie: Plac i Bazyliki Św. Piotra, nawiedzenie grobu Ojca Świętego Jana Pawła II i św. Jana XXIII. Dalej spacer do Zamku Św. Anioła i spacer po Rzymie barokowym: Plac Navona, Panteon, Fontanna di Trevi, Plac Hiszpański ze słynnymi schodami. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg (Fjuggi T).
dzień 6 – 8.04 czw:
Śniadanie. Przejazd do Monte Cassino, zwiedzanie Opactwa Ojców, Benedyktów na wzgórzu Cassino i odwiedzenie cmentarza żołnierzy poległych w bitwie o wzgórze Cassino. Przejazd do Pompei – uroczego miasta, które spustoszył Wezuwiusz w 79 r.n.e. Na szczęście popiół wulkaniczny, który zasypał Pompeje doskonale zakonserwował budowle i przedmioty, dające nam szansę poznania, wyglądu rzymskiego miasta i życia jej mieszkańców. Powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg. (Fjuggi T).
dzień 7 – 9.04 pi-k:
Śniadanie. Po śniadaniu wyjazd do Wenecji (tu pauza 9h). Przepłynięcie łodzią turystyczną w kierunku Placu Św. Marka. Spacer wśród pereł architektury weneckiej: Więzienie, Most Westchnień, Pałac Dożów, Bazylika Św. Marka, Kościół i Most Rialto. Rejs powrotny łodzią turystyczną. Wyjazd w drogę powrotną do Polski.
dzień 8 – 10.04 sob:
Przyjazd do Polski w godzinach około południowych.


Świadczenia w cenie:
• Opieka pilota
• Wyżywienie: 5 śniadań + 5 obiadokolacji
• Zakwaterowanie: 5 noclegów w hotelach** lub *** (1 nocleg w okolicach Padovy, 4 noclegi w okolicach Rzymu), pokoje 2-3 osobowe z łazienkami
• Przejazd komfortowym autokarem (klimatyzacja, WC, dvd)
Ubezpieczenie NNW + KL


REZERWACJE i SZCZEGÓŁY: 504538790, 785520502, stronaprzygody@gmail.com, adventureside@gmail.com.


UWAGA: Na realizację programu obligatoryjnie należy posiadać 100 Euro. Kwota ta obejmuje bilety wstępu do zwiedzanych obiektów zgodnie z programem, opłaty turystyczne przy wjazdach do miast, opłaty za miejscowych, bilety na metro;

Cena 1450 zł + 100 euro