logo


7 dni Wakacyjny Spływ kajakowy „Czarna Hańcza” 4-10 LIPIEC 2016

Czarna Hańcza spływ
8 dni

kajaki-krutynia-panoram

Spływ kajakowy jest urozmaicony dodatkowymi atrakcjami: zwiedzanie z przewodnikiem zespołu poklasztornego Kamedułów na Półwyspie w Wigrach, siedem śluzowań, możliwość udziału w tradycyjnych saunach fińskich lub Bani Ruskiej,wieczorne gawędy. gry i zabawy integracyjne proponowane przez uczestników i prowadzących oraz wieczorne ogniska.
TERMIN: 4-10 LIPCA 2016 R.

Cena 410 zł/os

ZGŁOSZENIA i szczegóły do 20 marca 2016 r. : tel. 504-538-790 Marcin

 

TRASA SPŁYWU CZARNĄ CHAŃCZĄ

Dzień 1 Zbiórka przed dworcem PKP w Suwałkach (ok. godz.13–tej), dojazd busem na miejsce rozpoczęcia spływu w Wigrach, rozbicie namiotów, spotkanie informacyjne, zwiedzanie klasztoru, przydzielenie sprzętu, zajęcia pt. „kajak nie taki zły” po Jeziorze Wigry.
Dzień 2 Jezioro Wigry – Buda Ruska (14 km.). Wieczorem sauna wraz z orzeźwiającą kąpielą w rzece oraz pokaz slajdów wraz z komentarzem autora w jego oryginalnej „Chlewogalerii” ukazujący najpiękniejsze zakątki Suwalszczyzny. 
Dzień 3 Buda Ruska – Frącki (15 km.). Po drodze można zaopatrzyć się w domowe produkty spożywcze (wypieki, marynaty) od miejscowych sprzedających je z pomostów na rzece. Wieczorem misja „Bar – czyli dokąd drogę znajdzie każdy turystka”
Dzień 4 Frącki – Dworczysko (12 km.). Odcinek rzeki silnie meandrujący pośród łąk. W połowie odcinka zrobimy sobie przerwę w Okółku, gdzie specjalnością tejże gastronomii są gorące placki ziemniaczane z cukrem . 
Dzień 5 Dworczysko – Jezioro Paniewo (20 km.). Wkraczamy na teren Puszczy Augustowskiej. Na tym odcinku do pokonania czekają cztery śluzy: śluza Sosnówek, Mikaszówka (po której zrobimy sobie krótką przerwę na zakupy i lunch) a następnie śluzy  Perkuć i Paniewo.
Dzień 6 Płaska – Jezioro Studzieniczna (15 km.). W ciągu dnia dwa śluzowania: śluza Gorczyca i Swoboda. Wieczorem po trudach wiosłowania możliwa za niewielką dopłatą sauna.
Dzień 7 Jezioro Studzieniczna – Augustów (13 km.). Zwiedzanie zespołu sakralnego na półwyspie w Studzienicznej, śluzowanie w Przewięzi. Wieczorne podsumowanie spływu i Zakończenie spływu. Ostatni nocleg
Dzień 8 wyjazd w drogę powrotną do domu.

Zakwaterowanie:
Pola namiotowe na trasie spływu. Prosimy o zabranie ze sobą własnych namiotów lub zgłoszenie potrzeby ich wypożyczenia przed spływem, koszt: namiot 2/3/4 osobowy – 50 zł./spływ.
Cena zawiera: Miejsce w kajaku 2-os. wraz z osprzętem (kamizelka asekuracyjna, drewniane wiosło, szczelny pojemnik na drobne rzeczy), transfer uczestników i sprzętu na początek spływu kajakowego. na miejsce rozpoczęcia spływu, kuchnie gazowe sprzęt biwakowy do pełnej dyspozycji, zwiedzanie z przewodnikiem zespołu poklasztornego Kamedułów w Wigrach, pokaz slajdów w „Chlewogalerii”, opłata za wstęp do Wigierskiego Parku Narodowego, opłaty za pola namiotowe i śluzowania na Kanale Augustowskim.
Cena nie zawiera: Transportu do Augustowa, wyżywienia, opłaty za korzystanie z pryszniców i sanitariatów na polach namiotowych,
Wyżywienie: możliwość zakupu gotowych obiadów lub propozycja podziału na wachty i składki na początek ok 100 zł/os do kwatermistrza, następnie dopłata po wyczerpaniu funduszy (sprawdzony, bardzo dobry i oszczędny sposób:)
CENA 410 zł/os
ZGŁOSZENIA i szczegóły do 20 marca 2016 r. : tel. 504-538-790 Marcin

PROPONOWANY TRANSPORT PRZY GRUPIE DO 25 OSÓB POCIĄG WYJAZD OK 22:00 Z WROCŁAWIA POWRÓT Z AUGUSTOWA OK 17:00 (WE WROCŁAWIU RANO NASTĘONEGO DNIA) KOSZT OK 160 ZŁ/OS

Uwaga organizator zastrzega sobie prawo odwołania imprezy przy zebraniu grupy mniejszej niż 20 osób